lejátszó
Discover Magyar atom!
2009. november 13., péntek
Johhny Winter
2009. július 26., vasárnap
Volt egy Karthago koncert, amiben aztán igazán csalódtam. Aztán voltak még kisebb bandák, amik feldolgozásokat nyomtak.
A fő atrakkció e napon szerintem a Jerry Lee Lewis Tribute Band, akik igazi rocknrollt játszottak, és hatalmas showt csináltak. Még az ilyen kutyafejű fémveretes-bőrruhába öltözött keménylegények is elismerően kiabáltak és mutogattak. Szóval jó volt összességében.
Tegnap pedig ismét egy Irie Maffia koncerten találtam magam a zpben, amitől másodszorra már nem vártam újdonságot, de azért jó volt.
2009. június 18., csütörtök
Tátraiék
Június második felében újra sok a fellépés, mint az megszokott nyáron: Tibusz három zenekarral járja az országot. Ma este különleges helyszínen muzsikál a Latin Duó, az Esti Randevú az Egri Strandon elnevezésű rendezvénysorozatot nyitja koncertjével.
A Magyar Atom a hajdúböszörményi Jazz-Blues Jamboree (idén már egyben Női Motoros Hétvége is) visszatérő vendége, most péntek éjszaka lép színpadra. Tibusz és Totya tavaly Budapesten játszott a Múzeumok Éjszakáján, idén Herenden teszi ezt. Kedden pedig már a Tátrai Trend szórakoztatja a Lamantin Jazz Fesztivál közönségét Szombathelyen.
Aktuális koncertek:
2009. június 18. 20:30 Eger, Termál- és Strandfürdő: Latin Duó
2009. június 19. 23:00 Hajdúböszörmény, Jazz-Blues Jamboree: Magyar Atom
2009. június 20. 20:30 Herend, Múzeumok Éjszakája: Latin Duó
2009. június 23. 19:00 Szombathely, Lamantin Jazz Fesztivál: Tátrai Trend
2009. június 26. 19:00 Budapest, X. Szent László tér, Szent László Napi Programok: Latin Duó
2009. június 27. 21:30 Balatonfüred, Hal- és Borünnep: Latin Duó
--------------------------------------------------------------------------------
A Tátrai Band megalakulása huszadik évfordulóján koncerttel tér vissza, december 18-án, a Papp László Budapest Sportarénában. Jegyek már most kaphatók, a http://www.eventim.hu/portal/hu/zene/rock_pop/tatrai_band/52847/ címről rendelve.
2009. június 14., vasárnap
Karthago-Jubileum

Ma a 30 éves Karthagoról szólnék a bejegyzésben. Ma reggel pont a napkeltében láttam őket, ugyanis a banda 30 éves, jó régóta ugyanabban a felállásban nyomják. Új lemezzel is készülnek, amin már a billenytűs, Gidófalvy Attila ritmusgitározik is, mivel az új lemezen kevesebb munkája van, mint billenytűs. Augusztus 16-án tartják a jubileumi nagykoncertet a sportarénában, jegyek azt hiszem már kaphatók. A banda 79-ben alakult, és a 80-as évek egyik legnagyobb hard rock bandája volt. Szigeti Ferenc a gitáros kilépett a Corvina együttesből és összeállt Gidófalvyval, Losó Lászlóval(basszusgitár), Fehér Lajossal(dob). A bandát az ókori pun városról nevezték el, jelük egy nagy elefánt. Már a kezdetekben Losó távozott, addig Menyhárt János basszusozott és Szigeti énekelt, de Takáts Tamás érkezett énekelni, dobhoz Kocsándi Miklós érkezett. Basszusozni véglegesen Kiss Zoltán érkezett. Első lemez 81-ben látott napvilágot. Stílusuk a West Coast és a hard rock közé lőhető be. Zenéjüket hamar megkedvelte a közönség. 81-ben még egy nagylemez, az Ezredforduló is megérkezett. Egyik leghíresebb számuk 82-ben íródott, Requiem címmel. Egyszeri dalnak akarták, mivel egy fiú meghalt egyik koncertjükön és rá emlékezve készítették, a dal azonban hatalmas sikert ért el, és ez lendítette be nemzetközi sikereik kerekét is. külföldön két lemezüket kiadta egy osztrák cég. Ezzel a dallal nyerték meg a Nemzetközi Táncdalfesztivált. Eddig több mint 2500 koncertet adtak, természetesen a Szovjetúnióban is. Harmadik nagylemezük Senkiföldjén címmel jelent meg. Lágyabb hangzás, már nem hammond orgonával játszanak, pedig szerintem ezek adták a különleges hangzást. 85-ben a Nagy Elefántok felbomlottak, mindenki máshova Gidófalvy a Lordba, Takáts Tamás a Senatorba, Sommal, majd az Eastbe, végül saját bandát alapított Takáts Tamás Dirty Blues Band néven. Kocsándi a 100 Folk Celsiusba ment. Szigeti a Känguruban játszott, majd lemezkiadót csinált. Koncertre Összeálltak 90-ben, 2004-ben új nagylemezt készítettek 9 új dallal, 2005-ben nagykoncertet tartottak. Nemtudom mit higgyek, ugyanis Szigeti Ferencet jó gitárosnak tartom és mostanában ebben az én ilyen vén kivénhedt zenészek által alapított Sixtiesben hallani róla, amit volt szerencsém hallani és hát nem tudom hogy jön ez 25 év hard rock után, nem értem hogy lehet így leadni a szintet. Borzasztó az egész kedzeményezés a Sexy Sixties című dal pedig borzasztó. Szóval ezt azért nem kéne.
![]() | A KARTHAGO ÉL! DVD !!! - 2005 KARTHAGO |
![]() | ValóságRock - 2004 Karthago |
![]() | Best Of Karthago - 1993 Karthago |
![]() | Oriental Dream - Austria (in english) - 1985 Karthago |
![]() | Senkiföldjén - 1984 Karthago |
![]() | Requiem - Austria, Goldplatte (in english) - 1983 Karthago |
![]() | Ezredforduló - 1982 Karthago |
![]() | 1...2...3...Start! - 1982 Karthago, P.Box, Edda |
![]() | KARTHAGO 1. - 1981 KARTHAGO |
2009. június 9., kedd
Pandora´S Box-P Box

Az általam igen kedvelt, hazai rockbanda a Pandora´S Box, rövidebb nevén csak P Box 1980-ban alakult. Alapító tagok között ott volt a tragikus körülmények között elhunyt eszméletlen jó szólógitáros, aki a P Mobilból jött el, hozzá csatlakozott az ugyancsak kiváló Cserháti István, orgonista. A zenekar nevét egy Protocol Harum nevű banda egy dalának címe hozta meg. később csatlakozott még dobosnak Szabó István, Sáfár József "Öcsi", basszusgitáros, valamint Varga Miki énekes. Kislemezük először 81-ben jelent meg, s rá egy évre már bemutatkozó nagylemez jelent meg a boltok polcain, ami a zenekar nevét viselte( P Box). 83-ban Miki kilépett és Pitkin érkezett a P Mobilból, illetve járt a Dinamitnál is. A következő kislemez, ami hozzám igen közel áll, A zöld, a bíbor és a fekete már vele készült el Radics Béla emlékére, ez a szám írtó jól sikerült, a bejegyzésben majd el lehet olvasni a szövegét illetve zenei videóját is belinkelem. Visszatérve a bandához, 81-ben Vikidál az István a király rockoperában játszotta Koppány szerepét, de ennek ellenére az év végén már a boltokban volt az új nagylemez a Kő kövön, erőteljesebb megszólalással. A lemezen jópár kedvelt slágerük megtalálható. 82-ben az Iron Maiden és a Motörhead előtt játszhattak és a rockopera is gyakran felcsendült koncertjeiken. Vendégként zenélt náluk több neves hazai énekes, például Deák Bill. 85-ben Vikidál szólólemezt jelentetett meg és ekkor bizonyos tagcserék is lezajlottak, Sáfár Öcsi helyett az Eddától érkező Zselencz Laci ugrott be, majd pedig a dobhoz Pálmai Zoltán igazolt le. 85-ös nagylemezük Ómen címmel jelent meg, olyan dalokkal, mint a Szúz a máglyán, az Éjszakai vágta, az Ómen, a Bukott angyal. Pitkin színpadi elfoglaltságai miatt, Varga Miki jön frontembernek, de mindez csak átmenetileg. Cserháti István költözése megviselte a banda működését, és mivel övé volt a jog, ezért Metal Company majd Billel kiegészült csapatként, Bill és Box néven játszottak tovább. 87-ben Samu disszidált és aztán elhunyt Ausztriában. Cserháti visszavonult, stúdiót csinált. Az a helyzet, hogy tulajdonképpen itt végetért a buli. 2001-ben próbálgattak még vmit néhány új taggal, illetve a beteg Cserháti Pityuval vmit összehozni a srácok, rákosan is beült felvenni az anyagot Cserháti, de már ülve játszott koncerten is. 2005 augusztus 21-én elhunyt, 51 éves volt. azért nem írom le ezt a korszakot már bővebben, mert nem érdemes, a weboldalukat évek óta nem frissítik, szóval Pandora szelencéje ezzel bezárult. Hihetetlen, hogy hagynak egy ilyen nevet kihűlni.
Cserháti Istvván rövid életrajza:
Pityi Ajkán született, pár helyi zenekar után került a Napsugár együttesbe, ahol Billel és Sárvári Vilivel együtt játszott, amíg a P. Mobil nem látta koncerten és el nem csábította, hogy aztán 1977 és 1980 közt részese és alakítója legyen a Mobil csúcséveinek. Olyan számok fűzödnek hozzá, mint a Honfoglalás, vagy az Élsz-e még? 1980 végén Bencsik Samuval úgy gondolták elkezdik járni a saját útjukat, és megalapították a P. Boxot, csináltak 3 lemezt, jópár örökzöld dalt, majd 1986-ban Pityi visszavonult az aktív zenészélettől, Debrecenbe házasodott és éttermeket üzemeltetett. Közben a 90-es években kisebb debreceni zenekarokat, köztük a Szfinxet is menedzselte, majd a Szfinxből 2000-ben újraalakította a P. Boxot. Volt 5 szép esztendő, 2 album, koncertlemez, sok koncert.
Mint ígértem itt A zöld, a bíbor és a fekete dalszövege:
Kereslek néptelen utakon
De csak a semmi vár
Dörögve zúgnak a betonon
Lánctalpas éjszakák
Falakról bámul az unalom
Csak a csend szól rám
Csillagok hullnak
Születnek újak
És Te messze jársz...
Zöld csillag, kihunyt az égen
A csónak partot ért
Hideg csendben fekete minden
Legyen az álmod, legyen az álmod szép
Állok a felnyitott hidakon
Zavaros víz fölött
Kereslek túltömött buszokon
Bezárt ajtók mögött
Állok ott, ahol a szobád van
Bíbor köd szitál
Csillagok hullnak
Születnek újak
És Te messze jársz...
Zöld csillag, kihunyt az égen
A csónak partot ért
Hideg csendben fekete minden
Legyen az álmod szép
(Szóló)
Játszd el a dalt, ami sose szólt
Vedd fel a fehér gitárt
Játszd el a régi húrokon
Az utolsó utazást
Idegen árnyak a színpadon
Folyik a show tovább
Csillagok hullnak
Születnek újak
És Te messze jársz...
Zöld csillag, kihunyt az égen
A csónak partot ért
Hideg csendben fekete minden
Legyen az álmod szép
Zöld csillag, kihunyt az égen
A csónak partot ért
Hideg csendben fekete minden
Legyen az álmod szép
Legyen az álmod
Legyen az álmod szép
1. Másnak szól
2. Egérszerenád
3. Éjféli szekér
4. Dödöle
5. Hölgyválasz
6. Szupergép
7. A levél
8. Nekem ne mondd
9. A bolond
10. Soha nem elég
11. Ingajárat
12. Maradj a vonalban
13. Fantom lány
14. Valami rock and roll
15. A zöld, a bíbor és a fekete
16. Engedj!
17. Az ideges
18. Vágtass velem

1. Ómen
2. Bukott angyal
3. Éjszakai vágta
4. Szűz a máglyán
5. Az árulók kapuja
6. Átok és ígéret
7. Pandora tánca
8. Névtelen hős
9. BÓNUSZ DALOK: Tízből vajon mennyi
10. Halálkatlan
11. Halálkatlan(élő)
12. Hölgyválasz(élő)
13. Szupergép(élő)
2009. június 5., péntek
Soproni Volt, hamár a fesztiválokról van szó

Mennyibe kerül a jegy?
Felhívjuk figyelmedet, hogy az idei évben először június 17-én estig válthatsz belépőt kedvezményes áron a VOLT Fesztiválra, ezt követően már a helyszíni árak érvényesek!
Június 17-ig elővételi, kedvezményes áron
VOLT Fesztivál bérlet: 17 900 HUF (72 €)
VOLT Fesztivál bérlet Ákos koncerttel: 19 900 HUF
VOLT Fesztivál napijegy: 6 990 HUF (28 €)
VOLT Fesztivál napijegy Ákos koncerttel: 8 990 HUF
Június 18-tól teljes áron
VOLT Fesztivál bérlet: 19 900 HUF (79 €)
VOLT Fesztivál bérlet Ákos koncerttel: 21 990 HUF
VOLT Fesztivál napijegy: 7 990 HUF (32 €)
VOLT Fesztivál napijegy Ákos koncerttel: 9 900 HUF
VOLT Fesztivál – Heineken Balaton Sound kombinált bérlet: 39 000 HUF (156 €)
Július 1-től az áfa változása miatt
VOLT Fesztivál bérlet: 20 800 HUF (82 €)
VOLT Fesztivál bérlet Ákos koncerttel: 22 800 HUF
VOLT Fesztivál napijegy: 8 400 HUF (34 €)
VOLT Fesztivál napijegy Ákos koncerttel: 10 400 HUF
Tátraiék
Tibusz most visszatér a Latin Duóhoz, pénteken Totyával egyik kedvenc helyükön, a veszprémi Oliva Étterem hangulatos kerthelyiségében muzsikálnak.
Aktuális koncertek:
2009. június 5. 19:00 Veszprém, Oliva Étterem: Latin Duó
2009. június 12. 20:00 Érd, Festal Étterem: Latin Duó
2009. május 28., csütörtök
Old Boys
Tarolt az Old Boys a Művészetek Palotájában
Úgy tűnik, hogy a tartalmas kikapcsolódás reménye manapság, küzdelmes hétköznapjaink kézzel fogható valósága ellenére is meg tudja mozgatni az embereket. Ugyanis a harmincadik jubileumát ülő Old Boys ünnepi koncertjére hetekkel az előadás kezdete előtt elkelt minden jegy. A Művészetek Palotájában megrendezett háromórás monstre találkozón pedig egy csapásra kiderült, hogy a közönségnek nem kellett csalódnia.
Kormorán
Négy nappal a nagykoncert után, június 17-én a kecskeméti Animációs Fesztivál várja a Kormorán kilencfős tagságát. A nyári koncertturné soron következő állomása 27-én, Somogyváron lesz, majd 29-én Csongrád következik. Július 11-e a szentendrei koncert időpontja, másnap Siófokra utaznak, majd következik egy kis kirándulás Erdélybe, hogy Szatmárnémetiben július 13-án mutassák be régebbi és új dalaikat. Öt napos pihenő után, az agárdi strand napon puhára főtt közönségének ad esti felüdülést a zenekar, 24-én a Karcagi Rockfesztiválon lehet találkozni a Kormoránnal. Augusztus 7-én megint csak átlépik a déli határt.
Ezúttal kissé beljebb, Székelyföldön fogadják a zenekart, ahol a gyergyói EMI tábor látja őket vendégül. A fellépéssorozat augusztus 15-vel Pápán folytatódik, onnan csak egy ugrás Felvidék, közelebbről Gúta. Szlovákiában maradva, Somorja a következő állomás, hogy aztán hazaérve, 19-én, Keszthelyen, 23-án pedig Harkányban lépjenek fel. A Kormorán nyári turnéja 29-én, a sitkei kápolna mellett – az immár hagyománnyá nemesült - rock-fesztivállal zárul.
Ha egy közös munka sikeres, miért ne folytatódhatna tovább az együttműködés? Minden bizonnyal így gondolkodhatott a Kormorán vezér Koltay Gergő, mikor a rövid időn belül bearanyozódott Hatvan csapás sikere nyomán úgy döntött, hogy elkészíti Deák Bill Gyula újabb nagylemezét. A Forró hó címet viselő vadonatúj korong várhatóan szeptemberben kerül boltokba. Viszont már kapható - és úgyszintén a szoros együttműködés eredménye -, a decemberi, körcsarnokbeli Bill koncert anyagát tartalmazó DVD.
2009. május 26., kedd
Whitesnake
Eredeti felállásuk, David Cocerdale-ének; David Dowle-dob; Jon Lord-billentyű; Bernie Marsden-gitár; Mickey Moody-gitár; Neil Murray-basszusgitár
David Coverdale, a széthulló Deep Purple énekese alapította, önállóan készített két lemezt(David Coverdale; Northwinds), nemsokára gyűjtött magához pár embert:Micky Moody-t, Jon Lordot(ex Purple), Bernie Marsdent, Dave Dowiet (Dave Gillannel is zenélt), Neil Murrayt és 78-ban elstartolt a Whitesnake a Trouble nevű albummal. Még 78-ban kiadták a Love Huntert, de ezen már Ian Paice ült a doboknál, ő is volt Deep Purple tag. A banda stílusa valahogy a hard rock és a rhythm and blues közé lőhető be. 1980-ban csináltak egy számot, eredetileg a nagy BB. Kingnek, de belátták, hogy ez a szám nekik való és taroltak is vele. A szám címe: Fool For Your Loving. 82-ben a Castle Donnington fesztiválon már vezető zenekarként léptek fel. kis hallgatás és Saints an´Sinnerssel térnek vissza. A Slide It In lemezen már egy új felállással próbálkoznak, ami szinte egy teljesen új zenekart jelentett. Itt már John Sykes gitározik, legendásan jó Colin Hodgkinson basszusozik, az általam ugyancsak elismert Cozy Powell dobol-neki szólóalbuma is jelent meg, nem rossz összeállítás-visszatérve a felálláshoz-Mel Galley és Micky Moody még gitároznak , az ugyancsak Deep Purple-s Jon Lord a billenytűknél zenél. Kitűnő album, azonban sajnos-attól függ melyik szemszögből nézzük Lord távozik, mert a Purple újra összeállt akkoriban. Majd cozy is távozik az Emerson Lake and Palmerhez, akikről majd talán fogok is írni, mert igen jó zenét játszottak Ők is.
Napokban vásároltam egy CD-pince nevű helyen, egy igazán szuper párosítású albumot, 3000-ért megkaptam a 87-es és 89-es sorlemezüket, papírtokban, amit én különösen szeretek. Meghallgattam, azt kell mondjam, hogy le a kalappal, ezek tudják mit hogy kell...
![]() | 1978 | ![]() | Snakebite | David Geffen Co. | ||||
| ||||||||
![]() | 1978 | Trouble | David Geffen Co. | |||||
| ||||||||
![]() | 1979 | ![]() | Lovehunter | David Geffen Co. | ||||
| ||||||||
![]() | 1980 | ![]() | Live at Hammersmith | Sunburst | ||||
| ||||||||
1980 | Live in the Heart of the City | Geffen | ||||||
| ||||||||
![]() | 1980 | ![]() | Live... In the Heart of the City/Live at Hammersmith | David Geffen Co. | ||||
| ||||||||
![]() | 1980 | ![]() | Ready an' Willing | EMI | ||||
| ||||||||
![]() | 1981 | ![]() | Come an' Get It | Geffen | ||||
| ||||||||
![]() | 1982 | ![]() | Saints & Sinners | Geffen | ||||
| ||||||||
![]() | 1984 | ![]() | Slide It In | Geffen | ||||
| ||||||||
![]() | 1987 | ![]() | 1987 | EMI | ||||
| ||||||||
![]() | ![]() | 1987 | ![]() | Whitesnake | Geffen | |||
| ||||||||
![]() | 1989 | ![]() | Slip of the Tongue | Geffen | ||||
| ||||||||
![]() | 1998 | ![]() | Restless Heart | EMI | ||||
| ||||||||
![]() | 1998 | ![]() | Starkers in Tokyo [live] | EMI | ||||
| ||||||||
![]() | 2006 | ![]() | Live... In the Shadow of the Blues | Steamhammer UK [SPV] | ||||
![]() | 2008 | Good to Be Bad | Steamhammer | |||||
|